پروتز لب

مقدمه

برای داشتن چهره‌ای جذاب، راحت‌ترین کار این است که لب هایتان را حجیم‌تر کنید. مدتهاست که برجسته کردن لب با پروتزهای پوستی و تزریقی و روش ایمپلنت لب، صورت می‌گیرد.

یکی از طبیعی‌ترین راههای برجسته کردن لب‌ها، تزریق چربی است. در این روش چربی استخراج شده از بدن را پاکسازی کرده و به لبها تزریق می‌کنند.

در روش دوم، متخصصین برای حجیم سازی لب‌ها از پرکننده‌های اسید هالورونیک استفاده می‌کنند. این اسید ماده‌ای در بدن فرد بوده و برای فرم دادن و حجیم سازی لب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در روش سوم، کلاژن که پروتئینی طبیعی است، برای برجسته کردن و حجیم کردن لب ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلاژن برای از بین بردن چین و چروک ها و خطوط روی پیشانی و یا اطراف دهان بسیار موثر است.

این پرکننده‌ها که حاوی لیدوکائین هستند، بدون هیچ درد و نیازی به بی‌حسی در مدت زمان حداکثر 30 دقیقه، بدون هیچ عارضه ای تزریق می‌شوند. البته در مواردی استثنایی، متخصص از بی‌حسی استفاده می‌کند اما بیمار بعد از عمل به زندگی طبیعی و روزمرگی‌های خود ادامه خواهد داد، کبودی و تورمی هم اگر ایجاد شود امری طبیعی بوده و نگرانی نخواهد داشت چون به مدت چند روز این عوارض از بین رفته و لب‌های حجیم و صورتی جذاب خواهید داشت.

آیا با دیدن خود در آینه، اعتماد به نفستان را از دست می‌دهید؟
چهره شما جذابیتش را از دست داده و گمان می‌کنید هیج زیبایی در صورت شما باقی نمانده است؟
نسبت به سابق، لب‌هایتان بی‌رنگتر و باریکتر شده‌اند؟
صورتتان بی‌روح و تکیده به نظر می‌رسد؟
همه می‌دانیم که یکی از دلایل نبود اعتماد به نفس، نارضایتی ما از چهره‌ی خود بوده و دلمان می‌خواهد چهره‌ی زیبایی داشته باشیم. چهره‌ای که شاداب و جوان بوده و به ما انرژی مثبت و اعتماد به نفس فراوان در مقابل مخاطبان‌مان بدهد.
اما علی‌رغم تمام مراقبت‌های ما، هر چقدر سن بالا می‌رود با کاهش چربی، حجم لب ها کم شده و جذابیت چهره رنگ می‌بازد. مخصوصا در خانم ها این مشکل بزرگتر شده و آنها را بیشتر نگران بی‌رمقی درچهره‌شان می‌کند. برای درمان این مشکل، پروتز لب، بهترین راه بوده و با برجسته کردن لب‌ها چهره‌ای جذاب و زیبا خواهید داشت.

پروتز لب چگونه انجام می‌شود؟

پروتز لب یا بوتاکس لب به چند روش اتفاق می‌افتد. روش اول از طریق تزریق چربی بوده به این صورت که، چربی را از بدن خارج کرده و در طی فرایندی، تمیز کرده و به داخل لب‌ها تزریق می‌کنند. این روش یکی از طبیعی‌ترین راه‌های پر کردن لب‌ها می‌باشد.

در روش دوم، برای پر کردن لب‌ها از پرکننده‌های هیالورونیک استفاده می‌شود. این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد. اما در روش دیگر، تزریق پروتئین کلاژن (که نوعی پروتئین طبیعی است) به لب‌ها، باعث ایجاد لب‌هایی برجسته و ضخیم شده و زیبایی و جذابیت به صورت باز می‌گردد.

در واقع با پیشرفت‌های زیادی که در علم روی داده است، هر روزه روش‌های درمانی جدیدی مطرح شده و متخصصان با استفاده از این روش‌ها به حجیم‌سازی لب ها به صورت دائم اقدام می‌نمایند.

طول مدت زمان تزریق، برای پر کردن لب‌ها، حدود ۳۰ دقیقه بوده و معمولا به دلیل وجود لیدوکائین و یا سایر مواد بی‌حسی در پرکننده، نیازی به بی‌حسی موضعی نخواهد بود. مدت زمان باقی ماندن تاثیرات تزریق برای هر فرد متفاوت بوده و به صورت میانگین این پرکننده‌ها پس از ۴ الی ۶ ماه، اثر خود را از دست خواهند داد.

با توجه به اینکه بدن به مرور زمان، مواد پرکننده را تجزیه و جذب می‌کند، اگر کسی تمایل به پروتز دائمی لب‌ها داشته باشد، باید اول از پرکننده‌های موقت استفاده کرده و در صورت مطلوب بودن نتیجه و رضایت خاطر، اقدام به تزریق پرکننده‌های دائمی کند.

پروتز لب به چند روش انجام می‌شود؟

  • تزریق موقت و تهاجمی
  • تزریق دائمی

چه نکاتی را برای انجام عمل پروتز لب، باید در نظر گرفت؟

قبل از انجام این تزریق، وجود حساسیت، سرماخوردگی، گلو درد، تبخال و یا هر مشکل پوستی دیگر را شناسایی و رفع کنید. با پزشک مشاوره کرده و نکاتی را که متخصص برای قبل و بعد از عمل توصیه می‌کند مورد توجه قرار دهید.

از جمله مواردی که باید دقت کنید، استحمام قبل از عمل، توقف در استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی و یا بعضی از غذاها و ویتامین ها می‌باشد.

عوارض و خطراتی که ممکن است به دنبال پروتز لب‌ها اتفاق بیفتند

حساسیت، یکی از مواردیست که ممکن است بعد از پروتز لب‌ها اتفاق بیفتد، پس بهتر است قبل از عمل در مورد آلرژی‌های با پزشک خود صحبت کنید. پزشک با مطالعه شرایط فرد، روش مناسبی را انتخاب خواهد کرد و قادر است در مورد روش درمان و همچنین میزان اثردهی برآوردی را ترتیب داده و به بیمار ارائه دهد.

همچنین از عوارضی چون عفونت، سفتی لب ها و زخم نباید غافل شد. اما تمامی خطرات و عوارض با مشاوره و آنالیز دقیق شرایط، قبل از تزریق به صفر می‌رسند. از دیگر عوارض جانبی خفیف، قرمزی، کبودی، تورم می‌باشد که این علائم هم ناپایدار بوده و طی چند روز از بین می‌روند.

برای از بین بردن تورم صورت روش‌های خانگی راحتی وجود داشته که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

  • استفاده از یخ، یخ را در کیسه‌ی نرم ریخته و در روز ۳ الی ۴ بار روی صورتتان بگذارید.
  • استفاده از چای کیسه‌ای، چای را در یک فنجان آب گرم ۵ دقیقه فرو کرده و بعد، بگذارید تا خنک شود. سپس آن را حدود یک ساعت روی ناحیه‌ی متورم قرار دهید. این کار را چند بار در روز تکرار کرده و تورم و کبودی صورت را از بین ببرید.
  • استفاده از چای بابونه، چای بابونه بهترین راه درمان کاهش تورم است.
  • استفاده از تیلنول هم برای تسکین درد و یا تورم صورت توصیه می‌شود. دوز استانداردی که باید استفاده شود روی بطری درج شده است.
  • سرکه، سرکه درمانی طبیعی و موثر برای کاهش ورم و کبودی است. تنها کافیست پارچه‌ای را با سرکه مرطوب کرده و بعد به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه بر روی صورت بگذارید.
  • دوری از گرما، گرما ورم صورت را بیشتر می‌کند. پس در صورت امکان درجه حرارت متوسط را حفظ کنید تا هر چه سریعتر تورم صورت از بین برود.

چگونه ژل لب را تخلیه کنیم؟

اگر به هر دلیلی از برجسته کردن لب‌های خود پشیمان شدید، باید بدانید با تخلیه ژل همه چیز مثل سابق نخواهد شد. و این کار همیشه هم نتیجه‌ی خوبی ندارد. چون ژل در بافت لب رشد کرده و شکل لب‌ها را تغییر می‌دهد و برای تخلیه‌ی ژل باید راههای پیچیده‌ای را طی کرد.
تنها روش خاص و منحصر به فرد برای تخلیه‌ی ژل و بازسازی همزمان لب‌ها، روشی است که در آن بعد از حذف ژل در عملیاتی همسان، شکل لب‌ها احیا شده و کاری بسیار پیچیده و دقیق است.
در یکی دیگر از روش‌ها، حذف بیوپلیمر از طریق برش در داخل لب‌ها اتفاق افتاده و در این روش آسیبی به عضلات و رگ‌های خونی نخواهد رسید. و با حفظ ظاهر لب‌ها، ژل از لب‌ها تخلیه می‌شود.

با توجه به تمام موارد ذکر شده باید توجه داشته باشید، بدون مشاوره پزشک و رعایت نکات ذکر شده، نباید اقدام به این عمل کرده و خود را در معرض خطر قرار دهید.

ما در کلینیک تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر، به پشتوانه کادر مجرب پزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در خدمت شما عزیزان هستیم تا از مشاوره برای زیبایی پوست تا مراحل بعد از عمل از ایجاد عوارض و خطرهای احتمالی جلوگیری کرده. زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفستان زا تضمین کنیم.

دریافت مشاوره رایگان


برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید

دیگر خدمات ما

وبلاگ

باورها و اشتباهات رایج در مورد ” لیزر موهای زائد”

لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن مو، آن هم به صو ...

چهارشنبه , 08 جولای 2020

جوانسازی چانه و گردن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019

افتتاحیه سایت ایران مهر

کلینیک فوق تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر به زودی، با افتتاح سایت خود فعالیت‌های ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019