پروتز لب

مقدمه

برای داشتن چهره‌ای جذاب، راحت‌ترین کار این است که لب‌هایتان را با استفاده از روش پروتز لب حجیم‌تر کنید. مدت‌هاست که برجسته کردن لب با پروتزهای پوستی و تزریقی و روش ایمپلنت لب، صورت می‌گیرد.

یکی دیگر از طبیعی‌ترین راه‌های برجسته کردن لب‌ها، تزریق چربی است که در این روش، چربی استخراج شده از بدن را پاکسازی کرده و به لب‌ها تزریق می‌کنند.

در روش دوم، متخصصین برای حجیم سازی لب‌ها از پرکننده‌های اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند در این روش ماده‌ی پر کننده به صورت طبیعی در پوست تولید می‌شود و از مواد انسانی یا حیوانی ساخته نشده است، بنابراین خطر واکنش‌های آلرژی کمتری دارد و برای فرم دادن و حجیم سازی لب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در روش سوم کلاژن که پروتئینی طبیعی است، برای برجسته و حجیم کردن لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلاژن برای از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط روی پیشانی و یا اطراف دهان نیز بسیار موثر است.

اکثر مواد پرکننده و حجم دهنده‌ی لب دارای لیدوکائین هستند از این رو بدون هیچ دردی در مدت زمان حداکثر 30 دقیقه، بدون هیچ عارضه‌ای تزریق می‌شوند که البته در موارد استثنایی که بیمار احساس درد کند، متخصص از بی‌حسی نیز استفاده خواهد کرد. این نوع عمل زیبایی سرپایی بوده و بیمار می‌تواند بعد از آن به زندگی روزمره‌ی خود ادامه دهد. تنها عارضه‌ی این نوع عمل قرمزی و تورم خفیف بعد از عمل است که بعد از چند ساعت برطرف خواهد شد و در نهایت شما شاهد لب‌هایی حجیم و صورتی خوش فرم خواهید بود.

چهره‌ی شما جذابیتش را از دست داده و گمان می‌کنید هیچ زیبایی در صورت شما باقی نمانده است؟

آیا با دیدن خود در آینه اعتماد به نفستان را از دست می‌دهید؟

نسبت به سابق، لب‌هایتان بی‌رنگتر و باریکتر شده‌اند؟

صورتتان بی‌روح و تکیده به نظر می‌رسد؟

همه‌ی ما می‌دانیم یکی از دلایل نبود اعتماد به نفس، نارضایتی ما از چهره‌ی خود است، چرا که میل به زیبایی موجب شده تا همه خواهان چهره‌ای جذاب، زیبا و بی نقص باشیم. چهره‌ای که شاداب و جوان بوده و به ما انرژی مثبت و اعتماد به نفس فراوان در مقابل مخاطبان‌مان بدهد.

علی‌رغم تمام مراقبت‌ها، هر چقدر سن بالاتر می‌رود با کاهش چربی، حجم لب‌ها کاهش یافته و جذابیت چهره نیز کم می‌شود. این مشکل بیشتر برای زنان که حساسیت بیشتری نسبت به چهره و زیبایی خود دارند نگران کننده است، البته باید بگوییم با پیشرفت علم دیگر جای هیچ نگرانی نیست چرا که شما می‌توانید بدون هیچ گونه درد و خونریزی و یا بیهوشی، طی یک عمل سرپایی چند دقیقه‌ای مشکل لب‌های خود را حل کرده و جذابیت را به چهره‌ی خود باز گردانید.

پروتز لب چگونه انجام می‌شود؟

پروتز لب یا بوتاکس لب به چند روش انجام می‌گیرد:

روش اول از طریق تزریق چربی است به این صورت که، چربی را از بدن خارج می‌کنند و طی فرایندی، آن را تمیز کرده و به داخل لب‌ها تزریق می‌کنند. این روش یکی از طبیعی‌ترین راه‌های پر کردن لب‌ها می‌باشد که  ماندگاری بالاتری نیز دارد.

در روش دوم، برای پر کردن لب‌ها از پرکننده‌های هیالورونیک اسید استفاده می‌شود که خود این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد.

در روش سوم، با تزریق پروتئین کلاژن (که نوعی پروتئین طبیعی است) لب‌ها برجسته و پرتر شده و زیبایی و جذابیت به صورت شما باز می‌گردد.

در واقع با پیشرفت‌های زیادی که در علم روی داده است، روش‌های درمانی جدیدی مطرح شده و متخصصان با استفاده از این روش‌ها به حجیم‌سازی لب‌ها به صورت دائم اقدام می‌نمایند.

ماندگاری پروتز لب چقدر است؟

طول مدت زمان تزریق، برای پر کردن لب‌ها، حدود ۳۰ دقیقه بوده و معمولاً به دلیل وجود لیدوکائین و یا سایر مواد بی‌حسی در پرکننده، نیازی به بی‌حسی موضعی نخواهد بود. مدت زمان باقی ماندن تاثیرات تزریق برای هر فرد متفاوت بوده و به صورت میانگین این پرکننده‌ها پس از ۴ الی ۶ ماه، اثر خود را از دست خواهند داد.

با توجه به اینکه بدن به مرور زمان، مواد پرکننده را تجزیه و جذب می‌کند، اگر کسی تمایل به پروتز دائمی لب‌ها داشته باشد، باید اول از پرکننده‌های موقت استفاده کرده و در صورت مطلوب بودن نتیجه و رضایت خاطر، اقدام به استفاده از پرکننده‌های دائمی کند.

انواع تزریق پروتز لب

  1. تزریق موقت و تهاجمی
  2. تزریق دائمی

چه نکاتی را برای انجام عمل پروتز لب باید در نظر گرفت؟

قبل از انجام پروتز لب، وجود حساسیت، سرماخوردگی، گلو درد، تبخال و یا هر مشکل پوستی دیگر را شناسایی و رفع کرده و با پزشک خود مشاوره کنید و نکاتی را که متخصص برای قبل و بعد از عمل توصیه می‌کند مورد توجه قرار دهید.

از جمله مواردی که باید دقت کنید، استحمام قبل از عمل، توقف در استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی و یا بعضی از غذاها و ویتامین‌ها می‌باشد.

عوارض و خطراتی که ممکن است به دنبال پروتز لب‌ها اتفاق بیفتند

حساسیت، یکی از مواردیست که ممکن است بعد از پروتز لب‌ها اتفاق بیفتد، پس بهتر است اگر آلرژی و حساسیت خاصی به مواد داروئی دارید، قبل از عمل در مورد آن‌ها با پزشک خود صحبت کنید. پزشک با مطالعه‌ی شرایط فرد، روش مناسبی را انتخاب خواهد کرد و قادر است در مورد روش درمان و همچنین میزان اثردهی برآوردی را ترتیب داده و به بیمار ارائه دهد.

همچنین از عوارضی چون عفونت، سفتی لب‌ها و زخم نیز نباید غافل شد، دقت داشته باشید تمامی خطرات و عوارض با مشاوره و آنالیز دقیق شرایط، قبل از تزریق به صفر می‌رسند. از دیگر عوارض جانبی خفیف پروتز لب، قرمزی، کبودی و تورم لب‌ها می‌باشد که این علائم هم ناپایدار بوده و طی چند روز از بین خواهند رفت.

روش‌های کاهش عوارض پروتز لب

  • برای از بین بردن تورم صورت و لب‌ها بعد از پروتز لب روش‌های خانگی راحتی وجود دارند که به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.
  • استفاده از یخ، یخ را در کیسه‌ی نرم ریخته و در روز ۳ الی ۴ بار روی صورتتان بگذارید.
  • استفاده از چای کیسه‌ای، چای را در یک فنجان آب گرم ۵ دقیقه فرو کرده و بعد بگذارید تا خنک شود، سپس آن را حدود یک ساعت روی ناحیه‌ی متورم قرار دهید. این کار را چند بار در روز تکرار کرده و تورم و کبودی صورت را از بین ببرید.
  • استفاده از چای بابونه، چای بابونه بهترین راه درمان کاهش تورم است.
  • استفاده از تیلنول هم برای تسکین درد و یا تورم صورت توصیه می‌شود. دوز استانداردی که باید استفاده شود روی بطری درج شده است.
  • سرکه، سرکه درمانی طبیعی و موثر برای کاهش ورم و کبودی است. تنها کافیست پارچه‌ای را با سرکه مرطوب کرده و به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه بر روی صورت بگذارید.
  • دوری از گرما، گرما ورم صورت را بیشتر می‌کند پس در صورت امکان درجه حرارت متوسط را حفظ کنید تا هر چه سریعتر تورم صورت از بین برود.

چگونه ژل لب را تخلیه کنیم؟

اگر به هر دلیلی از برجسته کردن لب‌های خود پشیمان شدید، باید بدانید با تخلیه‌ی ژل همه چیز مثل سابق نخواهد شد و این کار همیشه هم نتیجه‌ی خوبی ندارد. چون ژل در بافت لب رشد کرده و شکل لب‌ها را تغییر می‌دهد و برای تخلیه‌ی ژل باید راه‌های پیچیده‌ای را طی کرد.

تنها روش خاص و منحصر به فرد برای تخلیه‌ی ژل و بازسازی همزمان لب‌ها، روشی است که در آن بعد از حذف ژل در عملیاتی همسان، شکل لب‌ها احیا شده و کاری بسیار پیچیده و دقیق است.

در یکی دیگر از روش‌ها، حذف بیوپلیمر از طریق برش در داخل لب‌ها اتفاق افتاده و در این روش آسیبی به عضلات و رگ‌های خونی نخواهد رسید و با حفظ ظاهر لب‌ها، ژل از لب‌ها تخلیه می‌شود.

با توجه به تمام موارد ذکر شده باید توجه داشته باشید، بدون مشاوره‌ی پزشک و رعایت نکات ذکر شده، نباید اقدام به این عمل کرده و خود را در معرض خطر قرار دهید.

 

ما در کلینیک تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر، به پشتوانه‌ی کادر مجرب پزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در خدمت شما عزیزان هستیم تا از مشاوره برای زیبایی پوست تا مراحل بعد از عمل از ایجاد عوارض و خطرهای احتمالی جلوگیری کرده زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفستان را تضمین کنیم.

دیگر خدمات ما

وبلاگ

انواع پوست

معیارهای مختلفی برای طبقه بندی انواع پوست استفاده می‌شود. به عنوان مثال، طبقه بن ...

پنج‌شنبه 25 اسفند 1401

علت جوش صورت چیست؟

جوش صورت زمانی ایجاد می‌شود که سوراخ‌های ریز روی پوست، به نام فولیکول‌های مو، مس ...

سه‌شنبه 23 اسفند 1401

علت جوش چانه

جوش چانه یکی از مشکلات برای بیشتر افراد است. جوش‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که منافذ ...

چهارشنبه 17 اسفند 1401