لک بری و جوش بری

مقدمه

وقتی لک و جوش با روش‌های خانگی از بین نمی‌روند، روش‌های مختلف علمی وجود دارد تا این مشکل را از روی پوست برطرف کرده و پوست بیمار را شاداب، تمیز و زیبا شود.

یکی از این روش‌ها پلیینگ شیمیایی است که متخصص سعی می‌کند با استفاده از اسیدهایی مثل: سالیسیلیک اسید، گلیکولیک اسید و … این لکه‌ها را از سطح پوست پاک کند. در روش بعدی معمولا استفاده از لایه بردار ها را تجویز کرده و بسته به نوع لک و جوش لایه بردار ها متفاوت خواهند بود.

اما اگر لک ها و جوش ها در سطح های زیرین پوست باشند ممکن است میکرودرم این مشکل را برطرف کرده و با قرار گرفتن روی سطح پوست سایِش پوست و بعد، ایجاد مکش، باعث خونرسانی بهتر و از بین رفتن لک ها و جوش ها شود.

در روش آخر که آخرین روش درمان این بیماری پوستی محسوب می‌شود، با استفاده از نور لیزر، که به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده و توسط رنگدانه‌ها جذب می‌شوند، لک ها و جوش های پوست را از بین رفته و پوست عاری از هر نوع لک و جوش می‌شود.

لیزر در انواع مختلفی برای عارضه‌های متفاوت وجود دارد و استفاده از آن باعث تولید کلاژن در پوست و ترمیم، جوانسازی و زیبایی پوست می‌شود.

شاید خیلی از ما در طول زندگی با لک بر روی پوست، کک و مک و یا حداقل جوش هایی روی سطح پوستمان روبرو شده ایم که یا با درمانهای خانگی و استفاده از ماسک ها و لایه بردارها از بین رفته اند و یا هنوز آثار آنها بعد از سالها بر روی پوست باقی مانده است و از بودنشان خجالت می کشیم.
معمولا بیماریهای پوستی به علل مختلفی از جمله تابش اشعه خورشید، وراثت ، تغذیه نادرست و … روی پوست ظاهر شده و حل این مشکلات و بیماری ها راههای مختلفی دارد که متخصص پوست با توجه به نوع پوست و نوع بیماری، روشی را برای درمان تعیین می کند.
یکی از روش‌های لک بری و جوش بری همچنین درمان کک و مک های سطحی، پیلینگ شیمیایی است که متخصص پوست با استفاده از اسیدهای مخصوص مثل : سالیسیلیک اسید،گلیکولیک اسید و … این ضایعات پوستی را از بین می برد اما توجه داشته باشید این روش برای لک های عمیق تاثیری نخواهد داشت. و برای مشکلات سطحی هم این روش نیاز به تکرار دارد.
در روش دیگری متخصص پوست با تجویز لایه بردارها در صدد رفع این مشکلات پوستی بر می آید که این لایه بردارهای شیمیایی انواع مختلفی داشته و بسته به نوع لک ها ، از نوع لایه بردارهای سطحی ، متوسط و یا عمیق استفاده می شود.
اما در مواردی که لک ها و جوش ها در سطح های زیرین پوست هستند، ممکن است از میکرودرم استفاده شود. میکرودرم دستگاهی است که از کریستالهای ظریف ساخته شده و با قرار گرفتن بر روی پوست باعث ساییده شدن پوست می شود.در این روش اسکار و سایر مشکلات پوستی برطرف شده و با ایجاد مکش در سطح پوست خونرسانی بهتری در سطح پوست ایجاد شده و پوستی شفاف و شاداب حاصل می شود.
روش دیگر و آخرین روش در درمان این بیماریهای پوستی استفاده از لیزر است . در این روش، نور لیزر به لایه های زیرین نفوذ کرده و توسط رنگدانه های پوست جذب می شود.لیزر در انواع مختلفی برای عارضه های متفاوت وجود داشته و باعث تولید کلاژن پوست می شود.
در واقع لیزر آخرین راه درمان است و ممکن است با دارو و یا روشهای درمانی ساده تر این ضایعات پوستی حل شوند و نیازی به لیزر نباشد .
اما با تمام این توضیحات ، کسانی که در پوست خود زگیل ، تبخال یا هر بیماری پوستی به خصوصی دارند و یا در ماههای گذشته از داروهای به خصوصی استفاده کرده‌اند برای لک بری و جوش بری یا درمان کک و مک باید با پزشک متخصص مشورت کرده و بعد اقدام به انجام عمل های زیبایی کنند.
کلینیک تخصصی ایران مهر ، با کادری مجرب و مکانی معتبر در خدمت بیماران گرامی در زمینه مشاوره و انجام عمل های زیبایی به خصوص از بین بردن لک های پوستی عزیزان می باشد.

 

 

 

 

دریافت مشاوره رایگان


برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید

دیگر خدمات ما

وبلاگ

باورها و اشتباهات رایج در مورد ” لیزر موهای زائد”

لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن مو، آن هم به صو ...

چهارشنبه , 08 جولای 2020

جوانسازی چانه و گردن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019

افتتاحیه سایت ایران مهر

کلینیک فوق تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر به زودی، با افتتاح سایت خود فعالیت‌های ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019