کاشت مو به روش SFIT

مقدمه

طاسی دیگر اتفاقی غم انگیز و لاینحل نیست چون شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف کاشت مو دوباره رشد موهای خودتان را روی سرتان ببینید. یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو روش SFIT بوده که با استفاده از این روش بیمار موهای طبیعی خودش را خواهد داشت. این موها قابل رشد بوده و برای کاشت این موها، نیازی به پرپشت بودن موهای پشت سر نیست.

در این روش که نیاز به جراحی و بیهوشی ندارد، متخصص با استفاده از بی‌حسی موضعی، فولیکول‌های مو را به صورت دانه‌ای و یا گروهی با استفاده از هولدرهای دستی از بانک مو خارج و در قسمت مورد نیاز می‌کارد.

این شیوه‌ی کاشت مو بدون برش و خونریزی بوده و نیازی به تراشیدن موهای سر نیست. همچنین در صورتی که در پشت سر بیمار، بانک موی غنی برای برداشت پیازهای سالم مو وجود نداشته باشد، متخصص از قسمت‌های مختلف بدن که قابل مشاهده نیستند، موهایی برداشته و در محل مورد نیاز می‌کارد، این موها همچون موهای طبیعی سر رشد خواهند کرد.

یکی از مزایای این روش کاشت مو نسبت به سایر روش‌ها علاوه بر اینکه خبری از خونریزی، بخیه، بیهوشی و جراحی نیست، نتیجه زودتر حاصل شده و بیمار نیازی به استراحت بعد از عمل نداشته و زندگی روزمره‌ی خود را ادامه خواهد داد.

 

طاسی را با موی طبیعی خودتان درمان کنید! کاملاً طبیعی، قابل رشد و مقرون به صرفه، بدون درد و خونریزی!

احتمالاً در مورد کاشت مو آن هم در سال‌های اخیر چیزهای زیادی شنیده‌اید و شاید بسیاری از کسانی که به روش‌های سنتی و مبتنی بر جراحی اقدام به این عمل کرده باشند، شما را ترسانده‌اند. طاسی سر می‌تواند از عوامل مختلفی ریشه بگیرد که قبل از انجام هر عمل و کاشت مویی نیاز است تا این موضوع علت یابی شود.

طاسی می‌تواند نتیجه‌ی تغذیه‌ی نادرست، عوارض مصرف برخی مواد دارویی، ژنتیک، سوختگی و… باشد که بهتر است در صورت نیاز درمان دارویی انجام گیرد و اگر این درمان‌ها جواب نداد می‌توان از روش‌های مختلف کاشت مو بهره برد.

کاشت مو به روش SFIT

همانطور که می‌دانید ریزش مو و طاسی در مردان بسیار شایع‌تر از زنان است. شایع بودن این مشکل موجب شده تا تحقیقات بسیاری روی این مسئله صورت گیرد تا بهترین روش‌ها ابداع گردد که یکی از بهترین و جدیدترین روش‌های درمان که توانسته در بسیاری از افراد خوب عمل کند، روش کاشت مو به روش SFIT است.

البته باز هم نمی‌توان با اطمینان کامل نظر قطعی داد که کدام روش بهترین است چرا که با توجه به ویژگی‌های بدنی هر فرد ممکن است روشی جوابگو باشد و روش دیگری نتواند مشکل را حل کند.

روش SFIT یا همان FIT نیازی به جراحی و بیهوشی چند ساعته ندارد، اگر چه شاید مدت زمان بیشتری را در هر جلسه به خود اختصاص دهد و موجب شود تعداد جلسات بیشتری را برای کاشت مو صرف کنید، اما از جراحی و خونریزی خبری نخواهد بود و این می‌تواند یکی از مزیت‌های بزرگ این نوع کاشت باشد.

روش انجام کار کاشت

در این روش، متخصص مجرب کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی فولیکول‌های مو را به صورت گروهی یا دانه‌ای به وسیله‌ی هولدرهای دستی مخصوص این کار از بانک مو برداشت کرده و این پیازچه‌های سالم مو را با دقت در محل مورد نظر سر می‌کارد و از جراحی و بخیه خبری نیست، در نتیجه دوره‌ی نقاهتی هم وجود نخواهد نداشت و فرد می‌تواند بدون هیچ مشکلی زندگی روزمره‌ی خود را داشته باشد.

در این تکنیک حتی اگر در کل ناحیه‌ی سر یعنی  قسمت پشت سر که قسمت امن سر بشمار می‌رود مویی وجود نداشته باشد از موهای دیگر نقاط بدن مانند موهای قسمت پا، سینه، پشت و … موهای لازم برای کاشت برداشت می‌شود که محل برداشت قابل مشاهده نبوده ولی در ناحیه‌ی کاشت، موهای طبیعی و قابل رشدی را شاهد خواهیم بود.

این روش اولین بار در سال ۲۰۱۴ توسط دکتر احمد حسین پور در انجمن بین المللی جراحان پیوند مو در شیکاگوی آمریکا مطرح شد و مورد تایید و استقبال همگی جراحان قرار گرفت. که البته روش پیشرفته‌تر آن به نام U.FIT(Unshaven FIT) فقط در دو نقطه‌ی جهان یعنی ایران و کانادا و کلینیک‌های دکتر حسین پور انجام می‌شود.

اهمیت مرکز کاشت مو در نتایج کار

باید توجه داشت که با وجود این که این روش به علت عدم نیاز به جراحی نسبت به روش FUT مورد پسند عموم واقع شده است، لازم است در مراکز کاملاً تخصصی و زیر نظر متخصص مربوطه انجام پذیرد. در واقع در این نوع روش‌های کاشت چون از هیچ دستگاهی استفاده نمی‌شود و تمام مراحل آن با دست انجام می‌گیرد بنابراین تخصص و تجربه‌ی دکتر مربوطه می‌تواند در نتیجه‌ی کاشت اثرگذار باشد.

باید خاطر نشان کرد که انجام این تکنیک در مکان‌های نامعتبر و توسط افراد غیر متخصص ممکن است عوارضی همچون ایجاد سوراخ و حفره در محل‌های کاشت و یا بجا ماندن اسکار هولدرهای دستی در پوست سر و آسیب شدید به بانک مو را به همراه داشته باشد.

همچنین ممکن است به علت طولانی شدن زمان کاشت، پیاز و ریشه‌ی موهای برداشت شده به علت عدم خونرسانی از بین بروند و بعد از گذشت ۶ تا ۸ ماه موهای کاشته شده مثل موهای عروسک غیر طبیعی و زشت رشد نمایند .

برای گرفتن نتیجه ی دلخواه از این روش، نیازمند یک متخصص حرفه‌ای با مهارت بالا خواهید بود تا شاهد کاشتی با تراکم عالی، خط رویش کاملاً طبیعی و عدم وجود نمای عروسکی شکل باشید. بیشتر کسانی که از این روش استفاده کرده‌اند تراکم بالای مو و درد کم آن را یکی از مزیت‌های مهم کاشت مو به روش SFIT می‌دانند.

اهمیت جراح کاشت مو در گرفتن نتیجه‌ی دلخواه

انتخاب یک جراح خوب می‌تواند کار دشواری باشد زیرا این موضوع از نظر ایمنی و سلامتی شما بسیار مهم است. در بسیاری از مراکز کاشت مو این کار توسط افراد کم تجربه یا افرادی که پزشک نیستند و به صورت تجربی کار کاشت مو را آموزش دیده‌اند، انجام می‌گیرد که می‌تواند علاوه بر خوب انجام نگرفتن کار کاشت، مشکلات بسیاری نیز به وجود آورد اما ما در کلینیک تخصصی ایران مهر این اطمینان را به شما می‌دهیم که کار کاشت مو توسط پزشکان متخصص و با تجربه‌ی مرکز ما با رعایت تمام مسائل و استانداردهای پزشکی و بهداشتی انجام خواهد گرفت.

مزایای استفاده از  روش  SFIT:

  • در روش‌های دیگر فولیکول‌های مو بطور تصادفی برداشته می‌شوند که منجر به از دست رفتن تراکم در ناحیه‌ی اهدا کننده می‌شود اما در این روش تراکم موهای بخش اهدا کننده کم نمی‌شود.
  • در این روش نیازی به تراشیده شدن موهای فرد نیست چراکه بیشتر افراد با تراشیدن موهای خود مشکل دارند و به همین علت از کاشت مو بهره نمی‌برند.
  • تراکم موها در این روش بسیار بالاتر از روش‌های دیگر است.
  • در این روش به علت نبود جراحی و خونریزی بیهوشی نیز انجام نمی‌گیرد و محل کاشت با مواد بی‌حسی به صورت موضعی بی حس می‌شود.
  • هزینه‌ای که ما هنگام استفاده کردن از این روش پرداخت می‌کنیم نسبت به روش‌های دیگر مانند روش‌های درمان دارویی کمتر است و زمانبر نیز نیست.
  • این روش تحت تأثیر بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین مستقیماً در عملکرد قلب تداخلی ایجاد نمی‌کند و برای افراد حساس به بیهوشی می‌تواند بهترین گزینه باشد.
  • زنان بارداری که قصد دارند از این روش استفاده کنند به علت نبود هیچ گونه جراحی و  خونریزی، می‌توانند به راحتی با مشورت پزشک خود از این روش یهره ببرند.

 

” کلینیک تخصصی ایران مهر با استفاده از تجارب متخصصین خود همواره به عنوان یکی از معتبرترین مراکز کاشت مو، رضایت بیماران خود را فراهم نموده و در زیباسازی، ترمیم و نگهداری پوست و موی عزیزان همواره همراه و هم گام بیماران گرامی است.”

 

 

 

 

دریافت مشاوره رایگان


برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید

دیگر خدمات ما

وبلاگ

انواع پوست

معیارهای مختلفی برای طبقه بندی انواع پوست استفاده می‌شود. به عنوان مثال، طبقه بن ...

پنج‌شنبه 25 اسفند 1401

علت جوش صورت چیست؟

جوش صورت زمانی ایجاد می‌شود که سوراخ‌های ریز روی پوست، به نام فولیکول‌های مو، مس ...

سه‌شنبه 23 اسفند 1401

علت جوش چانه

جوش چانه یکی از مشکلات برای بیشتر افراد است. جوش‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که منافذ ...

چهارشنبه 17 اسفند 1401