لاغری با لیپوماتیک

مقدمه

اگر با ورزش و رژیم به اندام ایده آلمان نرسیم، چه کنیم؟

شاید گزینه‌های زیادی مثل : لپولیزر، لیپوساکشن و … را برای داشتن اندام ایده‌آل در نظر بگیرید اما، روشی موثرتر، دقیق‌تر و بی خطرتر به نام لیپوماتیک هم وجود دارد که شما را به اندامی که دلتان میخواهد، می‌رساند.

لیپوماتیک با دستگاهی که مورد تایید FDA بوده، سلول‌های چربی بدن را با ابزاری به نام ماسوره با حرکات ارتعاشی تجزیه می‌کند و سپس چربی‌ها به آرامی از بدن جدا شده و کاهش وزن و تناسب اندام در فرد خود را نشان می‌دهد.

این دستگاه قادر است، چربی نواحی فیبروتیک و سفت شده مثل نواحی کمر و یا سینه‌ی آقایان را با تکنولوژی منحصر به‌ فرد خود، با عملی راحت تجزیه کرده و از بدن خارج کند.

در این روش، نیاز به داروی بی‌حسی کمتر از سایر روش‌های مشابه برای پیکرتراشی بوده و به دلیل عملکرد دستگاه در مقایسه با لیپوساکشن ، جمع شدگی پوست مناسب تر و یکنواخت‌تر خواهد بود.

در دنیای امروز عوامل متعددی دست به دست هم می‌دهند تا چربی‌های ناکارآمد در زیر پوست و نواحی مختلف بدن باعث ایجاد چاقی و اندامی نامتناسب در فرد شود. گاهی این توده‌های چربی نه با ورزش و نه با رژیم از بین نمی‌روند و چاره‌ای نمی‌ماند جز انجام عمل‌های زیبایی چون لیپوساکشن و یا روشی به نام لیپوماتیک.

لاغری به شیوه نوین با دستگاهی به نام لیپوماتیک (Lipomatic):

در سالهای اخیر روشی به نام لیپوماتیک به عنوان یکی از روش‌های لاغری مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است که در مقایسه با روش‌های لاغری قبلی، روشی کاملا تاثیرگذار، دقیق و بی‌خطر است. این روش در تمامی قسمت‌های بدن قابل اجرا بوده و چربی‌های اضافه را از جای جای بدن خارج می‌کند.

دستگاه لیپوماتیک، با تاییدیه از سوی FDA، امکان این را به جراح می‌دهد که لیپوساکشن را با ایمنی بیشتر و با حجم و دقت بالایی در نقاط مختلف بدن انجام داده و رضایت خاطر بیشتری را به خود جلب کند.

در این عمل جراحی یا لاغری به شیوه‌ی پیشرفته، ابزاری به نام ماسوله با حرکات ارتعاشی سبب تجزیه‌ی سلولهای چربی می‌شود. سپس چربی‌ها توسط دستگاه از بدن جدا شده و منجر به لاغری و کاهش وزن در افراد می‌شود.

دستگاه لیپوماتیک، چگونه کار می‌کند؟

دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک، هوای فشرده را که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد شده به کانولایی که انعطاف پذیر است، منتقل کرده و سه نوع حرکت چرخشی ایجاد می‌کند.

به این حرکات چرخشی Nutation یا گردش سه بعدی گفته می‌شود که در هنگام عمل لیپوماتیک توسط پزشک معالج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کانولا از طریق سوراخ کوچک سه میلیمتری، وارد بافت چربی بدن شده و این حرکات موجب ایجاد موج اینفراسونیک در چربی‌های اضافه شده و با هدف قرار دادن بافت چربی‌ها، آنها را امولسیفیه می‌کنند.

کانولای وارد شده به بافت چربی در حین عمل، هیچ آسیبی به عروق خونی، عضلات، اعصاب و عروق لنفی نخواهد رسانید. و همین باعث خواهد شد تا درد، ورم و کبودی بعد از لیپوماتیک خیلی کمتر از روش‌هایی همچون لیپولیز لیزری و یا لیپوساکشن باشد.

بعد از امولسیفیه شدن چربی‌های اضافه، دستگاه این چربی‌ها را به بیرون کشیده و بدن را از وجود چربی‌ها تخلیه می‌کند. باید به این نکته هم توجه داشته باشید که دستگاه با مجهز بودن به کانولای قابل انعطاف در اندازه‌های مختلف، داروی بی‌حسی را به صورت یکنواخت به چربی زیرپوست وارد کرده و نسبت به سایر عمل‌های جراحی لاغری، میزان داروی بی‌هوشی کمتری مورد نیاز خواهد بود.

کانولای قابل انعطاف با حرکات چرخشی و گردش سه بعدی، سبب تحریک سلول‌های فیبروپلاست پوست شده و موجب تولید کلاژن بیشتر می‌شود. با تولید این کلاژن، پوست آن ناحیه بعد از چند هفته یا چند ماه، سفت تر و سفت تر خواهد شد.

در این روش لاغری و پیکرتراشی، در مقایسه با روش‌های دیگری همچون لیپوساکشن و یا لیپولیز لیزر، جمع شدگی پوست یکنواخت و مناسبی را شاهد خواهید بود. در واقع چنین می‌توان گفت که پیکرتراشی با استفاده از دستگاه لیپوماتیک، روشی جدید و دقیق برای از بین بردن چربی‌ها و جراحی زیبایی لاغری محسوب می‌شود.

دقت و ایمنی دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک

دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک سیستم ایمنی فعالی را دارا بوده و وقتی دستگاه به بافت غیرچربی برخورد کند، این سیستم فعال، دستگاه را متوقف خواهد کرد. این عمل باعث می‌شود خطر پارگی احشائی و یا پرفوراسیون وجود نداشته باشد. همچنین به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی، خطری مثل سوختگی پوست، نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا اتفاق نمی‌افتد.

اما این دستگاه، در خصوص افرادی که قبلا لیپوساکشن شده‌اند و چربی آن ناحیه از بدنشان فیبروتیک و سفت شده و یا در نواحی سینه آقایان و یا کمر که چربی به صورت طبیعی فیبروتیک است با تکنولوژی منحصر به فرد خود به جراح امکان یک عمل راحت‌تر با زحمت کمتری را خواهد داد.

چه نواحی از بدن را می‌توان با استفاده از لیپوماتیک لاغر کرد؟

 • شکم و پهلوها
 • بغل ران پا
 • بازوها
 • صورت
 • باسن
 • پشت گردن
 • غبغب
 • گردن و گونه

چرا روش لیپوماتیک از روش‌های دیگر پیکرتراشی بهتر است؟

 1. یکنواختی لایه چربی زیر پوست و نماندن بقایای گلوله شده‌ی چربی در زیر پوست. در این روش با لمس پوست هیچ گلوله‌ای را حس نخواهید کرد.
 2. نسبت به سایر عمل های زیبایی و لاغری، در این روش زمان کمتری را مجبور به بستن گن خواهید بود. بین دو هفته تا یک ماه. این مدت زمان در مقایسه با سایر عمل های زیبایی بسیار کوتاه می‌باشد.
 3. در این روش به دلیل صدمه‌ی کمتری که به ترابکولاها وارد می‌شود، جمع شدن پوست از سایر روش های جراحی لاغری کمتر خواهد بود.
 4. این عمل جراحی با بی‌حسی موضعی انجام گرفته و درد بیمار کمتر از روش‌های دیگر جراحی لاغری می‌باشد تا جایی که به داروها و مسکن‌های ضعیف هم نیازی نخواهد بود.
 5. تورم و ترشحات در این عمل پیکرتراشی تا ۳۶ ساعت ادامه خواهد داشت و این مدت زمان، کمتر از سایر روش‌ها خواهد بود.
 6. احتمال عفونت در این روش بسیار کم می‌باشد.
 7. احتمال آمبولی نیز نزدیک به صفر است و تاکنون این عارضه گزارش نشده. گرچه احتمال ایجاد عارضه وجود دارد ولی خیلی کمتر از سایر عمل های جراحی زیبایی می‌باشد.
 8. این عمل زیبایی سرپایی بوده، نیازی به بستری شدن وجود ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل به زندگی روزمره خود ادامه خواهد داد.
 9. احساس خستگی و کوفتگی هم خیلی کمتر از سایر عمل های زیبایی خواهد بود.

با توجه به اینکه جمع شدگی پوست در این عمل زیبایی بهتر از سایر روش های لاغری می‌باشد، اما اگر شلی و افتادگی پوست زیاد باشد، عمل جراحی صورت خواهد گرفت. و با توجه به اینکه در عمل ابدومینوپلاستی نیاز به درآوردن و تغییر محل ناف وجود دارد، در عمل لیپوماتیک ناف درجای خود باقی مانده و افتادگی پوست زیرشکم با برش کوچکتری برطرف می‌شود.

چه عوارضی ممکن است پس از عمل لیپوماتیک اتفاق بیفتد؟

با توجه به اینکه در حالت کلی، عمل های زیبایی دارای عوارضی هر چند موقت هستند، لیپوماتیک هم ممکن است دارای چنین عوارضی باشد. برخی معایب و عوارضی که برای این عمل جراحی زیبایی گزارش شده است، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • کبودی و تورم در ناحیه‌ای که مورد عمل لیپوماتیک قرار گرفته است.
 • زخم ناشی از جراحی
 • خونریزی در زمان درمان
 • خطر ورزش‌های سنگین تا مدتی پس از عمل

کلینیک تخصصی پوست و مو ایران مهر با پزشکان مجرب و محیطی کاملا بهداشتی و استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در شهر های تبریز و ارومیه جهت پیکرتراشی، لاغری و سلامت شما تمام تلاش خود را می‌کند که با اندامی زیبا و متناسب به آنچه لایقش هستید دست یابید.

دریافت مشاوره رایگان


برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید

دیگر خدمات ما

وبلاگ

باورها و اشتباهات رایج در مورد ” لیزر موهای زائد”

لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن مو، آن هم به صو ...

چهارشنبه , 08 جولای 2020

جوانسازی چانه و گردن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019

افتتاحیه سایت ایران مهر

کلینیک فوق تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر به زودی، با افتتاح سایت خود فعالیت‌های ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019