شفاف سازی پوست

مقدمه

همانطور که می‌دانید، پوستی روشن و شفاف، بدون لک و تیرگی، فاکتوری مهم برای زیبایی پوست بوده و متخصصین، روش‌های مختلفی را برای این مهم به کار برده‌اند؛ که در بیشتر موارد سعی شده با کاهش غلظت رنگدانه‌ی ملانین، پوستی شفاف و عاری از هر گونه لک و تیرگی ایجاد شود.

اما در میان تمامی این روش‌ها، استفاده از لیزر به عنوان یکی از موثرترین روش‌ها، شناخته شده و متخصصین با استفاده از نور پرتوان لیزر برای از بین بردن سلول‌های مرده و آسیب دیده و با تحریک سلول‌های پوستی برای رشد، باعث شفافیت و جوانسازی پوست می‌شوند.

در واقع با این روش که به نام لایه برداری با لیزر نیز شناخته شده است، سطح مرده‌ی پوست حذف و سلول‌های جدید و جوانی ایجاد می‌شوند و همین سبب می‌گردد تا پوست جوان، شاداب و روشن‌تر شود.

در این عمل زیباسازی پوست، تعداد و حتی مدت زمان هر جلسه با تشخیص متخصص از بیماری به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. حتی اینکه پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد یا نه، بسته به نظر و تشخیص خودش داشته و ممکن است از داروی بی‌حسی استفاده‌ای نشود.

یکی از شایعترین مشکلات پوستی بین زنان و مردان تیرگی پوست به ویژه در ناحیه‌هایی است که رنگ پوست به طور طبیعی تیره‌تراز سایر نواحی پوست است. باید توجه داشت عوامل زیادی منجر به این مشکل می شوند که از جمله این عوامل می توان به ژنتیک، قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور آفتاب ، مصرف بیش از حد بعضی از داروها ، مشکلات پوستی ، مشکلات التهابی ، تغییرات هورمونها و سبک زندگی نامناسب اشاره کرد .
همانطور که می دانید ، داشتن پوستی روشن و شفاف و عاری از تیرگی و لک یکی از فاکتورهای زیبایی پوست صورت مخصوصا در بانوان می باشد.متخصصین روشهای مختلفی را برای روشن کردن پوست به کار برده اند که در اکثر موارد با کاهش غلظت رنگدانه ملانین به شفافیت پوست کمک کنند.
اما یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن تیرگی ها و شفاف سازی پوست ، استفاده از لیزر است که در این روش با لیزر از نور پرتوان برای رفع ناهنجاری‌ها، زدودن سلول‌های پوستی آسیب دیده و تحریک رشد سلول‌های پوستی استفاده می‌شود تا پوست سفیدتر و جوان‌تر شود. از درمان تیرگی پوست با اصطلاحات “لایه‌برداری با لیزر”یا “ترمیم و جوانسازی پوست با لیزر” نیز یاد می‌شود.
لایه برداری با لیزر ، سطح مرده پوست را حذف می کند و در طول مدت بهبودی ، سلولهای جدیدی ایجاد و پوست جوان ، شفاف و روشنی ایجاد می شود.
تعداد جلسات، مدت زمان هر جلسه و حتی استفاده از بی حسی موضعی با تشخیص متخصص و بسته به نوع پوست متفاوت خواهد بود اما درد در مدت درمان کامل ناچیز بوده و این روش درمان کاملا روشی سرپایی و بی خطر است.
اما باید توجه داشت برای هر عمل زیباسازی پوست، آمادگی های قبل از عمل ، مراحل انجام عمل و نگهداری های بعد از عمل مستلزم مشاوره با متخصصین پوست و انجام این عمل در مکانهای معتبر و زیر نظر کارشناسان مجرب است .
قبل از انجام این عمل باید پوست توسط متخصص پوست آماده سازی شده و بیماری ها و التهابات پوستی تشخیص داده شوند ، همچنین مصرف سیگار قطع و در صورت وجود تبخال لیزر پوست انجام نگیرد.
در مراحل بعد از عمل زیباسازی ، قرمزی پوست با شست و شو و کرم های موضعی تجویز پزشک مربوطه رفع خواهند شد و هیچ نگرانی را به دنبال نخواهد داشت.
کلینیک ایران مهر با استفاده از تجربه ، متخصصان خود محیطی معتبر برای انجام عمل های زیباسازی پوست در تبریز است و در تمامی مراحل آماده سازی پوست – عملی موفقیت آمیز و نگهداری پوست بعد از عمل همراه بیماران گرامی خواهد بود.

 

 

 

 

دریافت مشاوره رایگان


برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید

دیگر خدمات ما

وبلاگ

جوانسازی چانه و گردن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019

افتتاحیه سایت ایران مهر

کلینیک فوق تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر به زودی، با افتتاح سایت خود فعالیت‌های ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019

رهایی از درد لیزر موهای زائد

با درد لیزر موهای زائد چه کنیم؟ یکی از مواردی که موجب می‌شود افراد برای از بین ب ...

یکشنبه , 30 دسامبر 2018