تزریق ژل

مقدمه

امروزه دیگر پیری چهره، معنا ندارد! حتی لاغری صورت هم قابل درمان بوده و جای زخم‌ها و اسکارها هم می‌توانند محو شوند. برای این کار، متخصصین با تزریق ژل، پوست را حجیم‌تر کرده و با پر کردن خطوط و چاله‌های عمیق، مثل: خطوط اخم روی پیشانی، خط خنده و یا خط غم دور لب ها ، چین و چروک ها را از بین می‌برند.

به همین دلیل، افراد زیادی جهت حجم دادن به گونه‎ ها، لب ها و یا ترمیم جای زخم‌ها و گودی‌ها از روش تزریق ژل استفاده می‌کنند. البته تزریق ژل در سایر قسمت‌های بدن جهت خوش فرم کردن و تناسب اندام نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. (باسن – سینه – فک – دور چشم ها و …)

همچنین، ژل به عنوان یک حجم دهنده، نقش موثری در ترمیم قسمت‌هایی که چربی بافتشان آسیب دیده، داشته و بخاطر داشتن خاصیت اسفنجی مانند خود و جذب آب این مناطق جوان‌تر، شاداب‌تر و زیباتر به چشم خواهند آمد.

پس می توان اینگونه نتیجه گرفت که ژل نقش موثری در جوانسازی و لطافت پوست دارد و ‌می‌تواند تا حد زیادی به بیمار، زیبایی و اعتماد به نفسش را برگرداند.

صورت‌حجیم‌تر، بدون چین و چروک و اندامی متناسب‌تر را با تزریق ژل به دست آورید!
همانطور که همه می‌دانید، امروز تابش اشعه‌ی فرابنفش خورشید، وراثت، سبک زندگی و … عواملی شده‌اند که دست در دست هم دهند و پیری زودرس را برایمان به وجود بیاورند. پیری، شادابی و زیبایی صورت را ربوده و با کاهش حجم پوست، ایجاد چین و چروک کرده و پوست را فرتوت، خسته و تکیده نشان می‌دهد.

آیا بوتاکس به تنهایی می‌تواند چین و چروک ها را از بین ببرد؟

خیر، بوتاکس فقط چین و چروک های ریز را از بین برده و با فلج کردن و غیرفعال کردن حرکت ماهیچه‌ها، مانع روند افزایش چین و چروکها می‌شود. اما چین و چروک های عمیق‌تر را باید با تزریق ژل پر کرده و ترمیم کرد.

ژل چیست؟

در سال ۱۹۹۶، محصولی به نام هیالورون وارد بازار شد. این محصول که در واقع اسید هیالورونیک می‌باشد، پلی ساکاریدی است که در سال ۱۹۹۵ در پی تحقیقات و آزمایشات فراوان ساخته شد و چون منشا آن بافت حیوانی نبود، خصوصیات و ویژگی‌هایش بیشتر از سایر پرکننده‌ها مورد استقبال قرار گرفت.

این ماده نیازی به تست‌های جلدی قبل از تزریق نداشته و چون از سلول و بافت موجود زنده گرفته نشده است، عوارض ثانویه آن در حد صفر می‌باشد.

اسیدهیالورونیک، قابلیت جذب آب داشته و به آن اسفنج هم می‌گویند. مدت ماندگاری آن بین ۶ تا ۱۸ ماه می‌باشد. این ماده بسیار سلول دوست هست؛ بنابر این عارضه و حساسیتی نخواهد داشت و به تدریج و آهسته در بافت جذب و تحلیل خواهد شد.

برای یکنواخت و همگن کردن این ماده، باید کلیه‌ی مولکول‌های ژل در جریان رتیکولاسیون قرار بگیرند. رتیکولاسیون کاری می‌کند تا زنجیره‌های هیالورون توسط پل‌هایی به یکدیگر متصل شوند. با این اتصال محکم تخریب ژل در برابر آنزیم‌های بدن انسان سخت‌تر شده و دوام حضور ژل در بدن بیشتر می‌شود.

این محصول اکنون با مارک‌ها و در کمپانی‌های مختلف ساخته و با نام‌های گوناگون عرضه می‌شود.

انواع ژل‎ تزریقی :

ژل دائمی

این ژل سیلیکون یا پاژ نامیده شده و پس از تزریق جذب نمی‌شوند. اما به علت مشکلات و عوارض زیاد، تزریق نمی‌شوند.

ژل‌های نیمه موقت

۲ الی ۳ سال ماندگاری دارند، از نوع کلسیم هیدروکسی آپاتایت هستند. در عمق بیشتری تزریق شده و باید با دقت و احتیاط زیاد این اتفاق بیفتد.

ژل‌های موقت

از جنس هیالورونیک اسید بوده به واسطه جذب آب حجیم‌تر می‌شوند. پس از تزریق هر چقدر مصرف آب، میوه و سبزی بیشتر باشد و یا از کرم‌های مرطوب کننده بیشتر استفاده شود، نتیجه مطلوب‌تر و زیباتر خواهد بود.

 

همه چیز در مورد تزریق ژل

مهمترین دلیل استفاده از ژل را می‌توان برای پر کردن خطوط و چاله‌های عمیق در پوست دانست. خطوطی مثل:

 • خط اخم : خط یا خطوطی بین دو ابرو
 • خط خنده : خط و خطوط دور لب ها
 • خط غم: خطوط دور چشم یا زیر لب

همچنین کسانی که صورتی لاغر دارند و دلشان می‌خواهد صورتشان حجیم‌تر و تپل‌تر دیده شود، می توانند با تزریق ژل به گونه‌ها و لب‌ها، صورت برجسته تر و زیباتری داشته باشند. زاویه سازی فک و یاحالت دهی به موقعیت چشم‌ها و ابروها نیز با تزریق ژل امکان‌پذیر خواهد بود.

البته باید توجه داشته باشید علارغم زیباسازی پوست، تزریق ژل می‌تواند جای زخم‌های مانده از سوانح یا بخیه‌های بعد از عمل، گودی‌ها و فرورفتگی‌های پوست را هم بهبود ببخشد. ژل یک حجم دهنده‌ بوده و مناطقی را که بافت، چربی خود را از دست داده، ترمیم کرده و قسمتهایی را که دچار تحلیل و لاغری مفرط می‌شوند به حالت اول بر می‌گرداند.

تزریق ژل می‌تواند جای زخم‌های مانده از سوانح یا بخیه‌های بعد از عمل، گودی‌ها و فرورفتگی‌های پوست را هم بهبود ببخشد.

امروزه برای تناسب اندام و داشتن سینه و باسن خوش‌فرم‌تر نیز از تزرریق ژل استفاده کرده و با استفاده از این تزریق به خوش فرم بودن بدن نیز کمک می‌کنند.

قدرت پرکنندگی ژل به عوامل بسیاری بستگی داشته که یکی از آنها میزان و عمق چین‌خوردگی‌های صورت است. اما در هر صورت به دلیل دارا بودن خاصیت اسفنجی و جذب آب، منطقه‌ای که تزریق در آن صورت می‌گیرد، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر خواهد رسید.

قدرت پرکنندگی ژل‌ها به چه عواملی بستگی دارد

 • تفکیک تزریق ژل
 • میزان چین خوردگی: عمق چین در پوست فرد
 • میزان داروی تزریقی

عوارضی که ممکن است بعد از تزریق ژل احساس کنید

 • التهاب یا کمی کبودی
 • قرمزی پوست و بی‌حسی
 • احساس خواهید کرد که تزریق بیش از اندازه بوده است.

البته تمام عوارض ذکر شده، طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود، چون تا چند ساعت بعد، هیچ عارضه‌ای را حس نخواهید کرد.

نتیجه تزریق ژل

باید توجه داشته باشید که نتایج دائمی نیستند، حتی در صورت استفاده از فیلر دائمی و غیر قابل جذب، با افزایش سن، فیلر جذب شده و در طول زمان تغییراتی ایجاد خواهد شد و اگر تزریق مجددا تکرار نشود، صورت به شکل سابق خود بازخواهد گشت.

هزینه‌ی ژل

باید توجه داشته باشید که هزینه‌ی ژل برای افراد مختلف به عوامل بسیاری بستگی داشته و قرار نیست هر دو نفر، یک مقدار هزینه پرداخت کنند. این هزینه‌ها به نوع ژل، دوام و اثر ژل و حجمی از ژل که در خط اخم، خط خنده یا خطوط اطراف چشم تزریق شده‌اند، وابسته می‌باشد.

عوارض تزریق ژل در جای نامعتبر

 • لکه‌های عروقی : لکه‌های بدرنگ، تیره ، رنگارنگ و ناهموار که از جمع شدن خون، مولکول‌های ژل و کلاژن زیر پوست حاصل می‌شود.
 • ژل در محل تزریق ناجور قرار بگیرد و ظاهر پوست را نازیبا کند.
 • ناهمواری سطح پوست
 • دانه‌ها و ناهمواری‌های پلکانی در پیرامون و انتهای نقطه‌ی تزریق
 • تزریق سطحی در پوست مخصوصا دور چشم‌ها که موجب ناهمواری‌ها و عوارض دیگری می‌شود.

 

با توجه به تمام موارد ذکر شده باید خاطر نشان کرد این تزریق مانند تمام عمل زیبایی های دیگر نیاز به مشاوره ، کادر پزشکی مجرب و محیطی کاملا بهداشتی خواهد داشت. پس توصیه می‌کنیم برای داشتن پوستی زیبا، اندامی متناسب و یا آسودگی خاطر از جای زخم‌ها و اسکارها به کلینیک تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر مراجعه کرده و به آنچه که لایقش هستید، دست پیدا کنید.

از مشاوره تا درمان، در کلینیک زیبایی ایران مهر

 

 

 

 

دریافت مشاوره رایگان


برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید

دیگر خدمات ما

وبلاگ

باورها و اشتباهات رایج در مورد ” لیزر موهای زائد”

لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن مو، آن هم به صو ...

چهارشنبه , 08 جولای 2020

جوانسازی چانه و گردن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019

افتتاحیه سایت ایران مهر

کلینیک فوق تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر به زودی، با افتتاح سایت خود فعالیت‌های ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019