از بین بردن جوش و زگیل

مقدمه

اگر از بین بردن زگیل یا جوش هایی که ناراحتتان کرده‌اند، یا در تمام بدن‌تان به رشد و نمو خود ادامه داده و حتی شانه زدن به موهایتان را برایتان کابوس کرده‌اند. بهتر است با روش رادیو فرکانس یا لیزر درمانی برای همیشه از شر این مزاحم‌های زشت خلاص شوید.

با توجه به اینکه، لیزر درمانی از استقبال بیشتری نسبت به سایر روش‌های جراحی زیبایی برخوردار است. این روش مورد تایید همگان بوده و بیمار بدون هیچ دوره نقاهتی به زندگی روزمره خود باز می‌گردد.

این روش درمان بسیار بی‌خطر، موثر و بدون درد است و حتی میتواند در تمامی نقاط بدن برای از بین بردن زگیل‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. در این روش مفید، لیزر، زگیل را مورد هدف قرار داده از سطح پوست (اپیدرم) عبور کرده و عروق خونی زگیل را که در تغذیه و رشدش کمک می‌کنند، از بین می‌برد. با از بین رفتن عروق خونی، زگیل و یا جوش که منبع تغذیه ای ندارد، کمک کم خشک شده و می‌ریزند.

با این روش به صورت سرپایی، بدون هیچ برش و زخمی از شر خال، جوش و یا زگیل‌های مزاحم در هر نقطه از بدنتان خلاص می‌شوید.
باید خاطر جمع باشید، این عمل زیبایی هیچ خطری برای بافت‌های پوستی نخواهد داشت، همچنین زیبایی و سلامت پوست را تضمین خواهد کرد.

از دیدن جوش و زگیل روی پوستتان احساس تهوع به سراغتان می‌آید؟
این جوش‌ها و زگیل‌ها باعث خجالتتان شده و احساس می‌کنید دیگران از دیدن شما، مشمئز می‌شوند؟
درست است. هیچکس با دیدن جوش و زگیل، احساس خوبی نداشته و همه دوست دارند از دیدن آنها فرار کنند. در طی سالیان گذشته، روش‌های خانگی زیادی برای از بین بردن جوش ها و زگیل ها معرفی شده‌اند. اما، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی راه‌هایی مطمئن با خطری کمتر برای زیباسازی پوست و زدودن جوش و زگیل مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد.

قبل از هر چیز بهتر است کمی در مورد این ضایعات پوستی مطالعه کنیم.

خال چیست؟

خال ها همیشه هم زشت نیستند، گاهی در صورت باعث زیبایی هم می‌شوند. اما در کل خال ها، حاصل تجمع سلول‌های رنگدانه‌ای هستند که به آن‌ها ملانوسیت گفته می‌شود. در داخل سلولهای ملونوسیت، ماده‌ای رنگی به نام ملانین وجود دارد.

هر چه ملانوسیت‌ها بیشتر باشند، در سطح پوست بیشتر پخش شده و رنگ پوست را تحت الشعاع قرار می‌دهند. همین امر باعث تغییر رنگ پوست می‌شود. اما اگر در یک قسمت جمع شوند، خال ایجاد شده و برجستگی پوست ایجاد می‌شود.

زگیل یا Verruca

زگیل، غده ایست گوشتی و یا میتوان گفت که توموری ریز و کوچک است که در هر جایی از بدن می‌تواند رشد کند. این تومورها گاهی شبیه گل‌کلم و گاهی مثل یک تاول سفت و سخت هستند.

زگیل‌ها ویروسی بوده و به همین علت واگیردار هستند. بنابراین از بین بردن زگیل‌ها نه فقط بخاطر زیبایی پوست، بلکه بخاطر سلامتی پوست مهم و ضروری می‌باشد. گرچه، شاید زگیل‌هایی باشند که خود به خود از بین بروند.

جوش

جوش یا غرور جوانی، در سنین بلوغ بیشتر خودنمایی کرده و از شایع‌ترین مشکلاتی هستند که ممکن است برای پوست اتفاق بیفتند. برای از بین بردن این مشکل پوستی، روش‌های خانگی زیادی وجود دارد. اما، اگر روش‌های خانگی جوابگو نبود، روش‌های علمی زیادی برای از بین بردن این جوش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که از بهترین روش‌ها، RF و یا استفاده از لیزر است که این شیوه‌های درمان، مشکلات پوستی را بدون درد و عارضه از بین می‌برند.

روش RF

روش درمانی RF، یک عمل سرپایی بوده و دوره‌ی نقاهتی نخواهد داشت. در این روش بیمار بلافاصله به زندگی روزمره خود بازگشته و کارهای روزانه‌ی خود را انجام خواهد داد. تنها سختی بعد از عمل این خواهد بود که استفاده از کرم ضدآفتاب در برنامه‌های روزانه جای گرفته و بیمار مستلزم استفاده از کرم‌های ضد آفتاب خواهد بود. این کرم‌ها، برای حفظ و بهبود پوست بسیار ضروری می‌باشند.

روش RF یا رادیوفرکانس که برای برداشتن خال، زگیل و سایر تومورهای پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به این طریق می‌باشد که، با تابش امواج رادیویی به پوست، ضایعات پوستی حذف و یا دچار تغییر می‌شوند. در این روش، انواع مختلفی از الکترودها، با توجه به نوع ضایعه‌ی پوستی، مورد استفاده قرار گرفته و موجب پاکسازی پوست می‌شوند.

البته در روش‌های سنتی‌تر، از سوزن، سیم حلقوی، تیغه، چاقو و … به عنوان الکترود یا ابزاری برای از بین بردن جوش‌ها و زگیل‌ها استفاده می‌شد.

لیزر درمانی

در روش استفاده از لیزر، متخصص با بی‌حسی موضعی پوست، پوست را بی‌حس کرده و سپس با استفاده از لیزر، رنگدانه‌های موجود در خال و یا زگیل را حذف می‌کند. لیزر درمانی کاملا بی‌خطر بوده و دردی جزئی به همراه خواهد داشت.

برتری و مزیت این روش نسبت به روش جراحی، یکی اینست که جای برش و زخم روی پوست باقی نمانده و به همین دلیل مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. زیرا در روش‌های سنتی‌تر، عوارض و تغییراتی در پوست ایجاد شده که زیبایی پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

تکنیک کرایوسرجی

یکی دیگر از روش‌های برداشتن خال و زگیل، استفاده از تکنیک کرایوسرجری یا به اصطلاح کرایو است. در این روش، گاز اکسید نیتروژن، سطح پوست را در برگرفته و بر اثر سرمای ایجاد شده، عروق خونرسان به آن منطقه، یخ می‌زنند. با این کار، خونرسانی به آن ناحیه مختل شده و همین اختلال در خونرسانی باعث ایجاد مرگ بافتی یا نکروز می‌شود. با مرگ بافتی، خال، زگیل یا جوش از بین رفته و پوست به حالت طبیعی خود برمی‌گردد.

اما این روش دارای عیب بزرگی بوده و ان اینست که، در روش کرایو، ناحیه‌ی عمل دچار تغییر رنگ شده و ممکن است کمرنگ‌تر و یا پررنگ‌تر از ناحیه‌ی اطراف باشد. متاسفانه تغییر رنگ ایجاد شده با روش‌های مرسوم تا به امروز، جواب مناسبی نداده و معمولا روی پوست باقی می‌ماند.

کوتریزاسیون

در روش منسوخ شده‌ای به نام کوتریزاسیون که روش حرارتی برای از بین بردن خال و زگیل است، به دلیل دقت پایین در پیدا کردن عمق آسیب بافتی، اسکار در پوست ایجاد شده و این روش هم مورد تایید و استفاده نیست.

بنابراین، مردم بیشتر ترجیح می‌دهند از روش‌هایی چون جراحی لیزر و یا RF استفاده کرده و کمتر به سراغ روش‌های سنتی بروند. این روش‌ها، سرپایی، با بی‌حسی موضعی و کاملا بی‌درد هستند.

 

نتیجه‌گیری

استفاده از لیزر، یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن از بین بردن جوش، زگیل و خال بوده و در این روش از هیچ برش یا سوزش، خبری نیست. خطر عفونت نزدیک به صفر خواهد بود و لیزر به تمام قسمت‌های بدن که امکان جراحی در آنها وجود ندارد، می‌تواند دسترسی پیدا کرده و پوست آن ناحیه را پاکسازی نماید.

با توجه به تمام توضیحات و تاکید بر بی‌خطر بودن این عمل زیبایی، باید به این نکته توجه کرد که قبل از هر عمل جراحی زیبایی، مشاوره با متخصصین الزامی بوده و درنهایت این پزشک است که با انجام آزمایشات مربوطه، آنالیز و نمونه برداری از پوست بیمار، روش درمان را تشخیص خواهد داد.

پس بهتر است با مراجعه با پزشک بهترین راه درمان را انتخاب کرده و با کمترین هزینه، تحمل کمترین درد و در کوتاهترین زمان از شر ضایعات پوستی راحت شوید. زیبایی شما، همواره همراه شماست. فقط کافیست به او توجه کنید.

ما برای سلامتی پوست و حفظ زیبایی شما، کادری مجرب از پزشکان حرفه‌ای را در کلینیک فوق تخصصی جراحی زیبایی ایران مهر انتخاب و گرد هم آورده‌ایم تا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و بهترین دستگاههای تایید شده‌ی FDA، به پشتوانه‌ی تجربه و با افتخار به کسب رضایت از بیماران قبلی، در خدمت شما باشند.

با ایران مهر، پوستی زیبا و شاداب داشته باشید.

 

 

 

 

دریافت مشاوره رایگان


برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را ثبت نمایید

دیگر خدمات ما

وبلاگ

باورها و اشتباهات رایج در مورد ” لیزر موهای زائد”

لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن مو، آن هم به صو ...

چهارشنبه , 08 جولای 2020

جوانسازی چانه و گردن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019

افتتاحیه سایت ایران مهر

کلینیک فوق تخصصی جراحی و زیبایی ایران مهر به زودی، با افتتاح سایت خود فعالیت‌های ...

چهارشنبه , 02 ژانویه 2019